


![Het Scheiend, Oirschot [Spoordonk]](http://www.landbouwzorg.nl/fotoarchief/foto_179.jpg)


'De Golden Raand' is een melkbedrijf van Bas Hofman en Greet Cazemier welke sinds 2002 naast de bestaande werkzaamheden op de boerderij verschillende activiteiten heeft opgestart om een dagbestedings- of werkplek te bieden aan mensen met een verstandelijke- of psychiatrische beperking. Op dit moment ontvangen wij een groep enthousiaste, met name jonge mensen (maar ook enkele ouderen) op de boerderij van een zeer uiteenlopend functioneringsniveau. Dit vormt een prima mix en de saamhorigheid binnen de groep is zeer groot.
Onze insteek is het bieden van zinvolle dagbesteding en per individu maximaal zijn of haar kwaliteiten en talenten naar voren te laten komen. De begeleiding bestaat uit 5 personen waaronder de meewerkende boer en boerin. Ze zijn gekwalificeerd, enthousiast en bieden mede door het feit dat er vrijwel geen ziekteverzuim is, continuiteit binnen de zorg. Wij werken met 3-4 begeleiders/vrijwilligers en stagiares op een groep van max. 10 clienten. Wij zijn in het bezit van het certificaat kwaliteitskeurmerk Landbouw en Zorg.

De Golden Raand is een melkbedrijf. Er worden 60 koeien gemolken en daarnaast is er evenveel jongvee. Het bedrijf is KKM gecertificeerd en heeft een hoge gezondheidsstatus.
Verder zijn er honden, poezen, konijnen, cavia's, geiten, pony's en kippen. Naast de dierverzorging is er een moestuin en een kas gerealiseerd. De eigen producten worden middels een goedlopendee boerderijwinkel en markten verkocht. Daarnaast wordt er paard gereden en regelmatig met een wisselende groep gekookt.
Boerenplaats De Oude Nadorst heeft kleinvee, houtbewerking en een boerderijwinkel. Ook is er een terras met koffie, thee en ijs en is er een historisch punt ingericht welke is opengesteld voor publiek.
Op beide locaties wordt met werklijstjes gewerkt. Iedereen krijgt aan het begin van de dag een eigen lijstje met daarop de taken die hij of zij doet die dag. Deze lijstjes zijn aangepast op voorkeur en werktempo.
Er kan op verzoek afwisselend op beide boerderijen gewerkt worden.
